Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Al Khelaifi: Messi? Mendoj se do të qëndrojë në Paris

Presidenti i PSG-së, Al Khelaifi ka dhënë një intervistë në Radio Monte Carlo, duke konfirmuar se “Leo Messi është shumë i lumtur te PSG. Mendoj se ai dëshiron të qëndrojë”. Kreu i klubit parizien tha më tej se “do të diskutojmë pas Botërorit”.

Drejtuesit e PSG-së nuk duan ta ngacmojnë për të ardhmen “yllin” argjentinas në momentin kur është i fokusuar 100% në trofenë që i mungon palmaresit të tij.

Argjentinasi ka një kontratë deri në vitin 2023 dhe ideja është që të paktën ta zgjasë marrëdhënien deri në vitin 2024. Siç raportohet nga “MARCA”, ideja e Messit është të presë deri pas Kupës së Botës për të vendosur më pas për atë që do të bëjë gjatë viteve të ardhshme.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...