Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Al Khelaifi nën hetim, gjykata franceze merr në dorëzim rastin

Al Khelaifi nën hetim
Al Khelaifi nën hetim

Al Khelaifi nën hetim. Presidenti i Paris Saint Germain akuzohet se ka marrë peng dhe dhunuar një person, teksa mediat franceze kanë raportuar se janë përzgjedhur tre gjyqtarët që do të marrin në konsideratë provat.

Akuzat erdhën nga lobisti franko-algjerian Tayeb Benabderrahmane, i cili pretendon se është marrë peng dhe dhunuar në Katar, në vitin 2020.

Gjithçka besohet se ka lidhje me lobimin e Tayeb Benabderrahmane kundër Botërorit në Katar 2022. Gjithashtu franko-marokeni ka hedhur akuza edhe për shitjen e të drejtave televizive në Lindjen e Mesme.

Lexo edhe:

Avokatët e lobistit franko-algjerian janë shfaqur shumë optimistë mbi çështjen. Ata kanë deklaruar se janë shumë të lumtur që më në fund gjykatat franceze e morën në konsideratë hetimin e tij.

Sipas tyre, ka prova e dokumente që vërtetojnë se Tayeb Benabderrahmane është marrë peng dhe dhunuar në Katar. Ngjarja ka ndodhur në verën e 2020-ës dhe tani i takon gjykatës të vendosë mbi vërtetësinë e tyre.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...