Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Al Khelaifi nis merkaton dhe synon lojtarin e Manchester United: Me Messin flasim pas Botërorit!

E ardhmja e Lionel Messit është gjithnjë e më shumë në dyshim duke qenë se kontrata e argjentinasit skadon në fundin e këtij sezoni. Inter Miami, por edhe Barcelona synojnë të bindin “pleshtin” për të shijuar vitet e fundit në futbollin aktiv, megjithatë edhe PSG nuk është dorëzuar dhe do të luftojë për ta mbajtur 35-vjeçarin në organikë edhe për sezonin në vijim. Së fundmi, presidenti i parisienëve, Nasser Al-Khelaifi theksoi se me argjentinasin do të diskutojnë pas Botërorit, ndërsa zbuloi edhe se në merkaton e janarit mund të tentojnë transferimin e Marcus Rashford nga Manchester United.

“Me Messin kemi rënë dakord që të diskutojmë pas Kupës së Botës, të dyja palët janë shumë të lumtur nga ky bashkëpunim. Ai është shumë i kënaqur nga klubi i PSG dhe diçka e tillë dallohet edhe në kombëtaren e Argjentinës, e shihni sa i lumtur është? Me ne ka zhvilluar një super sezon.

Rashford? Është me të vërtetë një djalosh i jashtëzakonshëm, nëse largohet me zero nga United të gjithë do të duan të firmosin me të. Ne nuk fshihemi dhe në të kaluarën kemi biseduar me të, por nuk ishte momenti i duhur. Pse jo në merkaton e verës? Mund të flasim, por tashmë është i përqendruar te Kupa e Botës. Pastaj në janar të shohim, me pak fat dhe nëse na intereson, atëherë do të flasim me të”, u shpreh Rashford.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...