Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Al-Khelaifi s’mban më, e nxjerr në shitje Neymarin për vetëm…

Al-Khelaifi, president i Paris Saint-Germain, sipas raportimeve të medieve franceze, ka vendosur ta shesë Neymar Juniorin në verë dhe madje ka fiksuar tashmë çmimin.

Sipas “Le Parisien”, Nasser Al-Khelaïfi ka nisur tashmë kontaktet me Chelsea-n dhe do të ishte i gatshëm të privohej nga blerja më e shtrenjtë në historinë e futbollit për vetëm 60 milionë, një shifër shumë larg nga ajo që francezët i paguan Barcelonës në vitin 2017 (plot 222 milionë).

Lexo edhe: 

Megjithatë, problemi është rroga tepër e lartë që merr braziliani në Francë: 36 milionë neto në vit, një shumë që as londinezët nuk mund ta përballojnë për t’ia paguar një lojtari të vetëm, për të mos prishur ekuilibrin e skuadrës.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...