Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Al Khelaifi: Superliga? I kam thënë Laporta-s t’i japin fund kësaj ideje idiote!

Al Khelaifi hedh sytë nga Italia
Al Khelaifi hedh sytë nga Italia

Presidenti i Shoqatës së Klubeve Europiane (ECA), Nasser Al Khelaifi foli së fundmi për mediet spanjolle, pas një mbledhjeje që u mbajt këtë të mërkurë në Madrid, se i duhet dhënë fund njëherë e mirë idesë së Superligës.

Ai zbulon se diçka të tillë ia ka kërkuar edhe Presidentit të Barcelona-s, Laporta-s: “Për mua Superliga nuk ekziston dhe i thashë Laporta-s se kur do të ndalojnë me këtë ide idiote”.

Lexo edhe:

Kreu i klubit të Paris Saint-Germain shtoi më tej se Champions League është kompeticioni më i mirë i klubeve në botë dhe nuk pse të ketë një tjetër.

“Champions League është kompeticioni më i mirë i klubeve në botë. Besoj se do të ndalet së shpejti me idenë e Superligës sepse nuk ka kuptim të vazhdohet në këtë rrugë. Dera, siç e kam thënë gjithmonë, është gjithmonë e hapur për kthimin e tyre”-tha Al Khelaifi.

 

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...