Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Al-Khelaifi thumbon Mbappe: I uritur e luftarak, Ramos tipi i lojtarit që duam

Teksa situata e Kylian Mbappe vijon të shkaktojë tension te PSG, kampionët e Francës siguruan sulmuesin Gonçalo Ramos nga Benfica për një operacion që shkon në 80 mln euro (65+15 të tjera në formë bonusesh).

Për shkak të probleme me FPF (fair-play financiar), dy klubet ranë dakord për huazimin e Ramos në Ligue 1, me PSG-në që do të ketë mundësinë e blerjes së kartonit të tij në verën e vitit të ardhshëm.

Ne jemi shumë të lumtur të mirëpresim Gonçalo Ramos, sulmuesin e ri të jashtëzakonshëm të familjes së PSG-së. Gonçalo është një futbollist fantastik ndërkombëtar.

Lexo edhe:

Ai është i ri, i uritur dhe do të luftojë për ekipin. Këta janë tipat e lojtarëve që duam për të ardhmen tonë”, deklaroi presidenti Nasser Al-Khelaifi, duke thumbuar në të njëjtën kohë edhe Kylian Mbappe.

Ramos ishte një ndër surprizat e Portugalisë në Botërorin Katar 2022. Edhe pse luajti pak, ai shkëlqeu me tre gola në suksesin 6-1 ndaj Zvicrës, sfidë e raundit të 1/8-ve.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...