Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Al Nassr bën merkato në Europë, pas Ronaldos kërkon edhe një tjetër emër prestigjioz

Jo vetëm Cristiano Ronaldo, Al Nassr pretendon edhe një tjetër emër të madh për ta transferuar në kampionatin e Arabisë Saudite. Sipas të përditshmes spanjolle Marca, arabët janë vendosur në gjurmët e Sergio Ramos me mbrojtës që po luan sezonin e fundit tek PSG dhe aktualisht nuk po përflitet aspak për një rinovim të mundshëm me parizienët.

Klubi arab është i ndërgjegjshëm për faktin se Ramos mendon ende të luajë në Europë, mirëpo do të tentojë në verën e ardhshme për të bindur spanjollin, sidomos nëse në organikë do të jetë edhe ish-shoku i tij i skuadrës, Cristiano Ronaldo.

Në këtë sezon, pavarësisht moshës 36-vjeçare, Ramos tregoi se ende është një lojtar i niveleve të larta duke u aktivizuar në 20 ndeshje me PSG mes Ligue 1 dhe Champions League.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...