Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Al-Nassr ia del edhe pa golat e Ronaldos, kualifikohet në gjysmëfinalen e Kupës

TOPSHOT - Nassr's Portuguese forward Cristiano Ronaldo stands over a free-kick during the Saudi Pro League football match between Al-Nassr and Al-Batin at the Mrsool Park Stadium in the Saudi capital Riyadh on March 3, 2023. (Photo by AFP)

Al-Nassr fiton edhe pa golat e Cristiano Ronaldos. Portugezi ishte në fushë për 87-minuta në sfidën çerekfinale të Kupës së Arabisë ndaj Abha, megjithatë nuk gjeti rrugën e rrjetës ashtu siç bën zakonisht.
Ndërkohë, u ndëshkau me karton të verdhë në fundin e pjesës së parë. Gjithsesi, skuadra e luzitanit triumfoi me shifrat 3-1 duke siguruar kalimin për në gjysmëfinalen e Kupës aty ku e pret përballja me Al Wehda.

LEXO EDHE:

Ndeshja nisi në mënyrën më të mirë të mundshme për Al Nassr teksa kaluan në avantazh që në minutën e parë me anë të Al Najei ndërsa në të 21-tën dyfishoi Al Khaibari. Në fraksionin e dytë, goli i minutës së 49-të nga Maran vulosi triumfin e Al Nassr me golin e Adam që shërbeu më pas sa për statistikë.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...