Serie A

Alarm në mbrojtje për Juventusin, dëmtohet edhe holandezi De Ligt

Nuk kanë të sosur telashet me dëmtimet te Juventusi, pasi vetëm pak minuta para ndeshjes me Spezian, është ndalur edhe qendërmbrojtësi holandez Matthijs De Ligt.

Ky i fundit ishte planifikuar të luajë titullar ndaj skuadrës së drejtuar nga Vincenzo Italiano dhe doli në terrenin e “Allianz Stadium” për të bërë nxehjen e zakonshme, por një problem muskulor e ka detyruar të ulet në pankinë pa filluar ende ndeshja.

Dëmtimi i holandezit shton telashet për Pirlon, që nuk ka në dispozicion as dy qendërmbrojtësit e tjerë Leonardo Bonucci e Giorgio Chiellini, të cilët janë gjithashtu të dëmtuar dhe mungojnë prej disa ditësh.

Në vendin e De Ligt në mbrojtje është aktivizuar i riu Frabotta, që do të luajë në krahun e majtë dhe braziliani Alex Sandro i është bashkuar treshes së qendrës me Demiral e Danilon, teksa do të mbajë edhe shiritin e kapitenit në krah.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency