Serie A

Alarm te Roma, Eusebio Di Francescon e duan në Premier League

E ardhmja e trajnerit të Romës, Eusebio Di Francesco, mund të jetë larg Romës. Paraqitja e mirë e skuadrës me qendër në “Trigoria” ka bërë që shumë skuadra angleze të vihen në garë për 48-vjeçarin. Sipas mediave italiane, për teknikun verdhekuq kanë shfaqur interes ekipe si Chelsea, Tottenham, Arsenal dhe Everton. Të vënë nën kërcënimin e klubeve angleze, drejtuesit e verdhekuqëve nuk dëshirojnë surpriza të pakëdshme, ndaj në pranverë do t’i ofrojnë rinovimin e kontratës trajnerit Di Francesco.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency