Evente

Albanian Eagle në Kampionatin Botëror të Raftingut

Raftingu është një sport i ri në Shqipëri, por që po ngjit shumë shpejt shkallët e preferencave te shqiptarët. Adrenalinë dhe emocione pa fund që përfshijnë ata të cilët janë të apasionuar pas këtij sporti. Kombëtarja shqiptare e raftingut edhe pse nuk ka shumë vite që është formuar arriti të siguronte  pjesëmarrjen në kampionatin botëror që u zhvillua në Itali.  Shqipëria u përfaqësua në kategorinë R4 – U23 (të rinjtë nën 23 vjeç) në disiplinat zbrijte në lumë, slalomin zbritje me pengesa dhe garat kokë më kokë, me kapiten skuadre Murat Mamurani dhe sportistët Ergi Opingari, Ameda Kuqo, Edison Daja, Ali Spathara dhe Pirens Zhara.

Konkurrenca ishte mjaft e fortë dhe më shumë se 35 ekipe, nga 15 vende të botës  garuan në lumin Dora Baltea. Sinimi i Shqipërisë ishte fitimi i përvojës teksa rezultati kaloi në plan të dytë. Gjithsesi, kuqezintë e Raftingut rregjistruan një paraqitje dinjitoze dhe në të ardhmen ka hapësira të mëdha për t’u përmirësuar, duke llogaritur potencialin e madh që ka vendi ynë në turizmin sportiv dhe të aventurës.

Së  shpejti Shqipëria do të mirëpresë  një prej garave më të rëndësishme të rafting –kajak në ujërat e rrëmbyer të lumit Vjosa dhe Kanioneve të Osumit.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency