Bundesliga

Alcacer nuk mjafton, Dortmundi pëson humbjen e parë

Borussia e Dortmundit pësoi humbjen e parë në kampionat, teksa u mposht me rezultatin 2-1 në transfertën ndaj Dusseldorf, në sfidën e vlefshme për javën e 16 të Bundesligës.

Lukebakio dhe Zimmer shënuan për vendasit, konkretisht në minutën e 22-të dhe 52-të, ndërsa goli i Alcacer për verdhezinjtë shërbeu vetëm për të bërë sfidën më emocionuese në minutat e fundit.

Pavarësisht kësaj humbjeje, Borussia e Dortmundit mbetet në vendin e parë, në kuotën e 39 pikëve, plot 6 më tepër se Borussia Munchengladbach, që mban vendin e dytë me 33 pikë.

Këta të fundit triumfuan mbrëmjen e sotme me rezultatin e pastër 2-0, përballë modestëve të Nurnbergut, falë golave të Thorgan Hazard dhe Plea, të dy në pjesën e dytë të takimit.

Në sfidat e tjera, Volfsburgu mposhti me rezultatin 2-0 Stuttgartin, ndërsa Hertha e Berlinit dhe Augsburgu ndanë nga një pikë në barazimin 2-2 të arritur në kryeqytetin gjerman.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency