Premier League

Alcantara kontratë 4-vjeçare me Liverpoolin: Ky klub, fitues si unë

Tashmë është zyrtare, Thiago Alcantara firmos me Liverpoolin. Kampionët në fuqi të Anglisë shpenzuar 25 milionë stërlina për ta shkëputur mesfushorin nga Bayerni i Mynihut, skuadër me të cilën spanjolli sapo fitoi “tripletën”.

Të enjten u njoftua se “the Reds” i kishin përfunduar negociatat me gjigantët gjermanë pas një vere spekulimesh që e lidhnin Thiagon me stadiumin “Anfield” dhe tani marrëveshja bëhet zyrtare.

Thiago ka nënshkruar kontratë katërvjeçare dhe do të veshë fanellën me numër 6. 29-vjeçari i përfaqësueses së Spanjës për faqen zyrtare të Liverpoolit u shpreh:

“Është një ndjenjë e mahnitshme. E kam pritur për shumë kohë këtë moment dhe jam shumë, shumë i lumtur që jam këtu. Me kalimin e viteve, përpiqesh të fitosh sa më shumë që të mundesh dhe kur e arrin këtë, të shtohet edhe më shumë oreksi. Mendoj se ky klub përshkruan atë që unë në të vërtetë jam. Dua të arrij të gjitha objektivat, të fitoj sa më shumë trofe të jetë e mundur.”

Alcantara është futbollist fitues dhe këtë e tregon numri i trofeve të koleksionuar me Barcelonën dhe Bayernin, plot 24 në total.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency