Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Alcaraz nuk zhgënjen, mposht Paul dhe kalon në gjysmëfinalet e Wimbledon

Carlos Alcaraz nuk zhgënjen, tenisti spanjolli mposht Tommy Paul me rezultatin 3-1 dhe siguroi kalimin në gjysmëfinalet e Wimbledon, ku e pret Daniil Medvedev.

Ndeshja mes tyre u mbyll me rezultati 3-1, ndërsa ishte tenisti amerikan ai që fitoi setin e parë, por tre setet e tjera u fituan më pas nga Alcaraz.

Lexo edhe:

Paul e nisi mirë ndeshjen çerekfinale, me fitoren 5-7 në setin parë, teksa më pas Alcaraz fitoi me rezultatet 6-4, 6-2 dhe 6-2 në tre setet e tjera.

Pas kësaj përballje Paul eliminohet, teksa Alcaraz shkon në gjysmëfinalet e Wimbledon.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...