Merkato

Alderweireld nuk dëshiron të rinovojë me Tottenhamin, Reali gati të përfitojë

Verën e ardhshme te Real Madrid pritet të ketë ndryshime të mëdha në skuadër dhe një prej reparteve që do të ketë prurje të reja është mbrojtja. drejtuesit e klubit janë hedhur në sulm për Toby Alderweireld, i cili ka kontratë deri në vitin 2019, me Tottenham dhe nuk ka ndërmend të rinovojë me londinezët. Klubi ka të drejtën e zgjatjes së kontratës edhe për një sezon, të cilën dëshiron ta ushtrojë, por ky fakt nuk do të ndalë Realin e Madrid për të bërë një ofertë prej 40 milionë eurosh në verë që të marrë shërbimet e mbrojtësit belg.

To Top