Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Aleksi: Tirana s’e meritonte të festonte sot, ja pse Teuta u zgjua vonë

Albano Aleksi deklaroi në emisionin “Gol pas Goli” se Tirana nuk e meritonte të festonte përballë Teutës titullin kampion. Mesfushori i Teutës u kujtoi bardhebluve pikët që kishin lënë para kësaj përballjeje të fundit në “Selman Stërmasi”.

“Më bëhet qejfi që nuk u shpallën sot kampionë, sepse nuk e meritonin ta fitonin. Një ekip që dëshiron të dalë kampion duhet të luajë për kampion dhe jo të lërë pikë siç ka bërë Tirana në ndeshjet e fundit. Ne jemi kujtuar shumë vonë për të luajtur, jam shumë i kënaqur me ndeshjet e fundit. Shumë faktorë kanë ndikuar te Teuta, janë ndërruar shumë lojtarë dhe kur vijnë të rinj e kanë të vështirë për t’u përshtatur. Mendoj se ata që erdhën nuk e dinin se ku kishin ardhur.”

Sfida me Kastriotin: “Nuk mund ta themi finale, por kështu siç është renditja quhet e tillë. Ne nuk luajmë për barazim, do ta luajmë për ta fituar si në ndeshjet e tjera.”

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...