Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Alessio Romagnoli zgjedh klubin e ri, vendimtare oferta e fundit

Alessio Romagnoli zgjedh Lazion. Ish-kapiteni i Milanit, që u largua nga kuqezinjtë pasi i përfundoi kontrata, kishte marrë në shqyrtim disa oferta të ardhura në drejtim të tij, por në fund ka zgjedhur kryeqytetasit.

Vendimtare ka qenë oferta e fundit e Lazios, që i ka ofruar mbrojtësit 2.9 milionë euro neto dhe shumë bonuse të tjera, që mund ta çojnë pagën edhe më tepër se 4 milionë euro në sezon.

Kjo ofertë ka joshur jo pak Romagnolin, që ka vendosur të refuzojë Fulhamin, pasi dëshiron të qëndrojë në Itali dhe në orët e ardhshme pritet të vijë zyrtarizimi, që do ta lidhë mbrojtësin me Lazion deri në verën e 2027-ës.

Mbrojtësi 27-vjeçar mbyll kështu përfundimisht një epokë 7-vjeçare me fanellën e Milanit, ku ishte titullar, mbajti shiritin e kapitenit dhe i dha fund me titullin kampion në fund të muajit maj.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...