Futboll

Alexis Sanchez nis stërvitjen me Arsenalin

Pas mbërritjes së tij në Londrës, Alexis Sanchez ka nisur menjëherë stërvitjen me Arsenalin. Sulmuesi pasi ka përfunduar periudhën e pushimeve ka nisur fazën përgatitore me “Topcinjtë e Londrës”. Përsa i përket interesit që kanë shfaqur për klube si PSG  dhe Man.City, mediat britanike raportojnë se për këtë pjesë është kujdesur, tekniku Arsen Wenger, i cili ia ka bërë të qartë kilianit se ai do të vazhdojë të pjesë e skuadrës. Ndërkohë që bisedimet për rinovimin e kontratës qëndrojnë pezull.

To Top