Futboll

Algjeria në gjysmëfinale, eliminon me 11-metërsha Bregun e Fildishtë

Do të jetë Algjeria kundërshtarja e Nigerisë në gjysmëfinalen e Kupës së Kombeve të Afrikës. “Dhelprat e Shkretëtirës” eliminuan Bregun e Fildishtë vetëm pas goditjeve të 11-metërshave, pasi koha e rregullt dhe shtesa me dy kohë prej 15 minutash përfunduan në barazim 1-1.

Algjeria e zhbllokoi rezultatin që në minutën e 20-të me Feghouli, ndërsa në fillim të pjesës së dytë Bounedjah gaboi nga pika e bardhë e penalltisë për të shënuar golin e sigurisë. Bregu i Fildishtë e shfrytëzoi këtë epërsi psikologjike duke barazuar shifrat në minutën e 62-të me Kodjia. Asgjë nuk ndryshoi në minutat e mbetura dhe as në shtesë.

Në ruletën e penalltive nga futbollistët e Bregut të Fildishtë gabuan Bonie dhe Serey Die, ndërsa për Algjerinë nuk pati shënjestrën e duhur vetëm Belaily.

Gjysmëfinalja tjetër në Kupën e Kombeve të Afrikës do të jetë Senegal-Tunizi. Madagaskari, që kishte surprizuar deri në këtë fazë, u mposht 3-0 nga tunizianët.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency