Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Alioski rikthehet në futbollin europian, firmos me klubin e njohur turk

Ezgjan Alioski transferohet te Fenerbahce. Mesfushori 30-vjeçar shqiptar, që luan me Maqedoninë e Veriut është prezantuar zyrtarisht te klubi turk, ku vjen me formulën e huazimit një vjeçar me të drejtë blerjeje.

Kartoni i Alioskit është në pronësi të klubit saudit Al Ahli, ku u transferua verën e kaluar dhe shënoi 6 gola në 23 ndeshje, megjithatë duket se futbollistin e mori malli shumë shpejt për futbollin europian.

I lindur në Prilep, Ezgjan Alioski është rritur te të rinjtë e Young Boys, ndërsa më pas ka veshur edhe fanellat e skuadrave si Lugano e Leeds United dhe tani është gati të nisë një aventurë të re, në klubin e njohur turk.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...