Eredivisie

Alkmaari bën detyrën ndaj Waalwijk, presion Ajaxit

Az Alkmaar barazoi me pikë (47) Ajaxin e Amsterdamit në krye të Eredivisie, pasi shkatërroi me rezultatin e thellë 4-0 Waalwijk, skuadrën që mbyll klasifikimin me vetëm 11 pikë.

I pritshëm dominimi i vendësve, që kaluan në epërsi pa u mbushur gjysmë ore lojë me Idrissin, ndërsa shtatë minuta më vonë Boadu i çoi shifrat në 2-0. Alkmaari realizoi edhe dy gola të tjerë në pjesën e dytë me autorë Idrissin dhe Stengs.

Duket e papshpresë situata e Waalwijk, që pësoi humbjen e tretë radhazi në kampionat brenda 12 ditësh.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency