Eredivisie

Alkmaari trondit Ajaxin, e mposht brenda në “Johan Cruijff Arena”

Az Alkmaar konfirmohet “mace e zezë” për Ajaxin e Amsterdamit. Në sfidën mes dy kryesuesve të Eredivisie, të zhvilluar në “Johan Cruijff Arena”, Alkmaari fitoi pastër 0-2, duke barazuar në krye të klasifikimit me 53 pikë pikërisht “harkëtarët”.

Edhe pse skuadra e drejtuar nga Ten Hag është mposhtur dy herë radhazi në këtë sezon nga Alkmaari (është mundur edhe në fazën e dytë të sezonit të kalur, pra tri herë radhazi), qëndron në krye pasi kriteri i parë për klasifikimin në kampionatin holandez (nëse dy skuadra janë me pikë të barabarta) është diferenca e golave të shënuar me ata të pësuar.

Sa i përket ndeshjes, Boadu e zhbllokoi takimin që në minutën e dytë, ndërsa goditjen tjetër të rëndë Ajaxi e mori në pjesën e dytë nga Idrissi.

Në garën për titullin e Eredivisie nuk përjashtohen as PSV Eindhoveni dhe Feyenoordi, që kanë respektivisht 47 dhe 46 pikë.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency