Basketboll

All Star Game, kapitenët Durant dhe LeBron zgjedhin “yjet”

Po vjen momenti i “All Star Game”. Natën mes të dielës dhe të hënës, në “State Farm Arena” të Atlantas do të zhvillohet përballja e ekzibicionit mes më të mirëve të kampionatit më të rëndësishëm të basketbollit në botë, NBA.

Skuadra e LeBron James përballë asaj të Kevin Durant. Në këtë ngjarje madhështore, ku në plan të parë vihet spektakli dhe dëfrimi i të pasionuarve të basketbollit, do të ketë edhe disa momente të tjera mbresëlënëse si gara e gjuajtjeve për tri pikë, ajo e aftësive teknike, pa harruar dhe adrenalinën që të jep gara e zhytjeve.

Sa u përket pjesëmarrësve në “All Star Game”, përzgjedhja e tyre nga kapitenët Kevin Durant dhe LeBron James u transmetua drejtpërdrejt në televizion.

Kujtojmë që “ylli” i Brooklyn Nets ka ruajtur statusin e tij të kapitenit, por nuk do të marrë pjesë në “All-Star” për shkak të një dëmtimi nga i cili ende nuk është riaftësuar plotësisht dhe do të zëvendësohet në fushë nga Jason Tatum, lojtari më i votuar mes rezervave të Konferencës Lindore. Më poshtë janë listat e dy ekipeve.

 

EKIPI LEBRON

Titullarët

LeBron James (Los Angeles Lakers)

Giannis Antetokounmpo (Milwaukee Bucks)

Stephen Curry (Golden State Warriors)

Luka Doncic (Dallas Mavericks)

Nikola Jokic (Denver Nuggets)

 

Rezervat

Damian Lillard (Portland Trail Blazers)

Ben Simmons (Filadelfia 76ers)

Chris Paul (Phoenix Suns)

Jaylen Brown (Boston Celtics)

Paul George (Los Angeles Clippers)

Domantas Sabonis (Indiana Pacers)

Rudy Gobert (Jazz Utah)

 

EKIPI DURANT

Titullarët

Kyrie Irving (Brooklyn Nets)

Joel Embiid (Filadelfia 76ers)

Kawhi Leonard (Los Angeles Clippers)

Bradley Beal (Magjistarët e Uashingtonit)

Jayson Tatum (Boston Celtics)

 

Rezervat

James Harden (Brooklyn Nets)

Devin Booker (Phoenix Suns)

Zion Williamson (New Orleans Pelicans)

Zach LaVine (Chicago Bulls)

Julius Randle (New York Knicks)

Nikola Vucevic (Orlando Magic)

Donovan Mitchell (Jazz Utah)

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency