Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Albi Alla: Kukësi më kishte munguar

Tashmë që telenovela është mbyllur me një fund të lumtur për të dyja palët, mbrojtësi Albi Alla ndihet plotësisht pjesë e kampionëve. Pasi hodhi firmën në kontratën e re për një sezon me opsion për një tjetër, mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare shprehet optimist për të ardhmen, por fillimisht ai sqaron se bisedimet e frytshme me klubin tashmë duhet t’ia lënë vendin fushës së lojës.

“Tani mendoj vetëm për futbollin vetëm për kampionatin. E gjetëm gjuhën e përbashkët me klubin dhe tani shikojmë përpara”.

Eliminimi nga Champions League që në turin e parë ka lënë një shije të hidhur për Allën, i cili nuk ishte pjesë e skuadrës për atë sfidë të dyfishtë me Sheriff Tiraspol.

“Nuk më erdhi mirë për eliminimin. Çunat dhanë maksimumin bënë gjithcka dhe për mua ishte vetëm cështje fati”.

Në vijim, Alla ndalet te kampionati me ndeshjen e parë që Kukësi do të luajë kundër Kamzës, duke theksuar se do të punojë me seriozitet ashtu e gjithë skuadra pasi rritja e vazhdueshme e nivelit të futbllit shqiptar, e bën të paparashikueshme çdo sfidë, qoftë edhe ndaj skuadrave që në letër mund të konsiderohen modeste. Gjithsesi ai shton se është Superkupa objektivi më i afërt për të dhe klubin që synn të fitojë një tjetër trofe.

“Shpresoj të kem shëndetin dhe ta nisim sic e mbaruam, me nje kupë. Besoj që edhe ekipi jonë është forcuar dhe tani do tia lëmë fushës. Më kishte munguar ekipi, shoket dhe atmosfera e mira”.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...