Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

“Allegri është besnik”, Danilo: Pse të bësh 50 pasime kur goli shënohet edhe me tre?

Këtë sezon, Danilo e ka nisur me një përgjegjësi ndryshe duke qenë se është tashmë kapiteni i parë i Juventusit. Braziliani kërkon të jetë një lider i bardhezinjve dhe në një intervistë për Corriere Dello Sport, shprehet se çdo ditë mendon se si t’ia përçojë mentalitetin fitues edhe shokëve të skuadrës. Ndër të tjera, Danilo rrëfen më shumë edhe për raportin shumë miqësor me trajnerin Massimiliano Allegri.

Lexoni edhe:

“Në të vërtetë unë jam një mesfushor, por që tashmë luaj në mbrojtje. Me Allegrin ndajmë shumë gjëra, më pëlqen se është i drejtpërdrejtë dhe besnik. Kemi një raport shumë të bukur. Allegri thotë pse të bëjmë 50 pasime, kur mund të shënojmë gol edhe me vetëm tre pasime.

Mbi të gjitha Allegri kërkon të fitojë, nëse nuk diton atëherë nuk mund të argëtohesh. Nëse kam arritur në këtë nivel është edhe falë tij. Edhe unë si Allegri, kërkoj çdo ditë që mentalitetin fitues t’ia përçoj edhe skuadrës”, u shpreh Danilo.

Lajme të tjera

Legjionarët

Ernest Muçi njihet për golat e bukur që shënon. Sulmuesi i talentuar shqiptar, tundi rrjetën kundërshtare në takimin Piast Gliwice-Legia e Varshavës, sfidë që...

Featured

Shqipëria vazhdon të “shijojë” të tjera suksese në botën e sportit, ndërsa së fundmi flamurin “kuqezi” e ka nderuar Zelimkhan Abkarov. Abkarov fitoi një...

Champions League

Dëmtim i rëndë tek Atletico Madrid. Colchoneros u thyen 3-0 në fushën e Valencias, ndërkohë që Diego Simeone ka humbur edhe shërbimet e Thomas...

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...