Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Allegri: I lumtur me kualifikimin, Sevilla-n prisja në gjysmëfinale dhe jo Man. UTD

Juve pa një titullar ndaj Interit
Juve pa një titullar ndaj Interit

Massimiliano Allegri flet pas sigurimit të gjysmëfinales së Europa League, ndërsa fitoi ndaj Sportingut me rezultatin e përgjithshëm 1-2.

Në prononcimin për mediet pas ndeshjes, trajneri i Juventus u shpreh se priste kalimin e Sevillas dhe jo të Manchester United si kundërshtar në gjysmëfinale dhe u shpreh i lumtur që ndodhi ashtu.

Lexo edhe: 

“Sinqerisht e prisja Sevillan… Është një skuadër e përgjakshme, luan mirë, driblon. Ata kanë fituar shumë Europa League, kanë avantazhe. Shenjat nga ndeshja e fundit ishin në favor të tyre, e kisha atë ndjenjë”-tha Allegri.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Futbollisti i kombëtares së Çekisë, Michal Sadilek nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjet e Euro 2024, dhe arsyeja është e pazakontë!...