Premier League

Allegri i vë kushte Arsenalit, për t’u ulur në stol

Massimiliano Allegri i shkel syrin Arsenalit por për t’u transferuar në Londër dhe për të marrë drejtimin e topçinjëve, trajneri aktual i Juventusit u ka vendosur disa kushte drejtuesve të klubit londinez. Allegri ka kërkuar 200 milionë sterlina rreth 230 milionë euro për merkaton pasi dëshiron të transferojë në Emirates Stadium, 5 lojtarë të nivelit të lartë për të bërë hapin cilësor me toçinjtë. Për momentin Arsenali ka në skuadër disa yje si Aubameyang, Lacazette, Mkhitaryan, Ozil, Ramsey apo edhe Xhaka e Mustafi por Allegri nuk do të mjaftohet me kaq pasi për të prentenduar për objektiva madhorë, sipas tij Arsenali ka nevojë për të tjerë lojtarë cilësorë.

 

To Top