Kupa e Italise

Allegri: Ndeshje e shkëlqyer, tani të festojmë

Juventus ka fituar trofeun e parë sezonal, Kupën e Italisë, pasi mposhti Milanin në finale me rezultatin e thellë 4-0. Nuk e fsheh gëzimin trajneri i bardhezinjve, Massimiliano Allegri, i cili vlerëson jashtë mase paraqitjen e futbollistëve të tij.

“Ishte trofeu i parë sezonal dhe jemi shumë të lumtur. Djemtë zhvilluan një ndeshje të shkëlqyer, duke dominuar totalisht dhe merituar gjithçka. Pas një sfide të tillë duhet festuar, por kam qenë gjithmonë i bindur se nëse impenjohemi seriozisht, është e vështirë për cilindo kundërshtar”, deklaroi Allegri.

Më pas tekniku bardhezi ka vlerësuar edhe lojën e Milanit, që për 60 minuta ishte vendosur mirë në fushë dhe nuk linte hapësira për sulmin e Juventusit.

“Finalet duhen lexuar me qetësi. Në fillimi nuk kishim hapësira për të sulmuar, kjo edhe falë vendosjes së mirë të Milanit, por shtuam presionin gradualisht, duke e ditur se do të vinte koha për të goditur. Pas golit të parë na u krijuan shumë hapësira dhe bëmë atë që deshëm në fushën e lojës”, u shpreh trajneri i Juventusit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency