Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Allegri polemikë me Szczęsnyn: Dua të mbetem pjesë e Juventusit!

Juve pa një titullar ndaj Interit
Juve pa një titullar ndaj Interit

Pas zhgënjimit në gjysmëfinalen e Europa League aty ku u eliminuan në kohën shtesë me rezultatin 2-1 nga Sevilla, Juventus rikthehet të mendojë për kampionatin para ndeshjes së të hënës në transfertë ndaj Empolit.

Para kësaj ndeshje, në konferencën e zakonshme për shtyp, trajneri i bardhezinjve Massimiliano Allegri theksoi se dëshiron të qëndrojë tek “Zonja e Vjetër” edhe në sezonin tjetër ndërsa i kujtoi portierit, Wojciech Szczęsny se nuk është mirë të flasë pas ndeshjeve sidomos atyre të humburave siç bëri polaku pas përballjes me Sevillan.

Lexo edhe:

“Pas një humbje emocionet janë të mëdha dhe pas një ndeshje, lojtarët duhet të qëndrojnë në heshtje. Në të nxehtë mund të thuhen gjëra të pamunduara. E ardhmja? Kam folur dhe kam shprehur ndjenjat e mia siç kam bërë gjithnjë, në këtë moment nuk bën shumë sens të flasim për të ardhmen. Kam edhe dy vite kontratë dhe sa i takon pjesës sime mendoj se do të qëndroj këtu me 100%, edhe pse unë mund të flas vetëm për vete dhe jo për të tjerët”, u shpreh Allegri.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...