Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Allegri: Sevilla ka dobësi, Di Maria do të luajë dhe pres shumë prej tij

Trajneri i Juventusit Massimiliano Allegri foli për ndeshjen kundër Sevillas, e cila do të vendosë finalistin e Europa League.

Në prononcimin për mediet në prag të këtij takimi, Allegri u shpreh se Sevilla ka si pika të forta ashtu edhe dobësi.

Lexo edhe:

“Ne e dimë se mund të gjejmë një ekip të fortë që është ekspert në situata të caktuara, ata kanë dobësi, por edhe pika të forta. Ne duhet të jemi të mire, por edhe me fat. Di Maria do të luajë, pres shumë prej tij në këto ndeshje”-tha tekniku.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...