Kupa e Italise

Allegri: Të fitojmë Kupën për të hyrë në histori, Buffon: Ndaj Milanit, asnjëherë favoritë

Massimiliano Allegri nuk kënaqet vetëm me titullin e 7-të radhazi në Serinë A pasi do edhe Kupën e Italisë me Juventusin e tij. Nëse triumfon në Olimpico të Romës ndaj Milanit, tekniku livornez do të bëhej trajneri i parë në 5 ligat kryesore të Europës që fiton kampionatin dhe Kupën për 4 sezone radhazi, një rekord absolut ky. Me kampionatin në xhep(vetëm matematika nuk e lejon të festojë) ajo e kësaj të mërkure ndaj Milanit është ndeshja më e rëndësishme nga ato që i kanë mbetur në këtë sezon Juves dhe bardhezinjtë do të japin gjithçka për të fituar. Nuk kishin dyshime për këtë trajneri Massimiliano Allegri dhe kapiteni Gianluigi Buffon në konferencën për shtyp. Allegri vlerësoi Milanin ndërsa thuri elozhe për Gattuson duke theksuar se finalja e Kupës do të jetë një ndeshje shumë e vështirë për skuadrën e tij.

“ Duhet ta luajmë me shumë entuziasëm këtë ndeshje sepse në dy sfidat e fundit kemi hasur vështirësi.  Përballë do të kemi një skuadër shumë të fortë. Gattuso është një i apasionuar pas futbollit dhe një njeri shumë kokëfortë. Nuk është e lehtë të ulesh në stolin e Milanit pas eksperiencave të ndryshme. Megjithatë Milani që nga momenti që drejtimin e ka marrë Rino, ka arritur rezultate të rëndësishme. Gatusso është treguar shumë i zoti”.

Allegri foli edhe për të ardhmen e tij duke lënë gjithçka të hapur edhe pse drejtori i përgjithshëm i Juventusit Beppe Marotta e konfirmoi në stol pak ditë më parë.

“ Në fund të sezonit bashkë me drejtuesit do të ulem në një tryezë dhe do të programojmë të ardhmen. Për momentin duhet të çojmë në shtëpi dy trofetë kampionatin dhe Kupën e Italisë”.

Ndërkohë Gianluggi Buffon theksoi se bardhezinjtë nuk janë favoritë në finalen ndaj Milanit sepse sipas portierit legjendar, Juventusi asnjëherë nuk është favorit kur luan ndaj kuqezinjëve dhe këtë e ka kuptuar që nga viti i largët 2003 duke iu referuar finales së humbur në Champions League.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency