Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Allegri: Tre vite të mrekullueshme si trajner i Juves

“Tre vite të mrekullueshme”. Kështu e konsideron eksperiencën e tij në krye të Juventusit Massimiliano Allegri. Sipas 50-vjecarit, edhe pse bardhezinjtë nuk arritën të triumfonin në Champions, fakti që kanë shkuar dy herë në finale është mjaft domethënës.

“Kemi arritur dy herë në finale dhe kjo nuk është pak. Herën e parë ishte disi e papritur, ndërsa në rastin e dytë kundër Realit të Madridit kishim shpresa për ta fituar. Nuk të ndodh shpesh që të luash në finalen e kompeticionit më të rëndësishëm për klube. Nuk është një objektiv, por një ëndërr për të cilën duhet të punosh shumë dhe për një kohë të gjatë. Qëllimi i Juventusit është të jetë në një pozicion të qëndrueshëm në majën e futbollit europian.”

Allegri më pas iu përgjigj edhe një pyetjeje për jetëgjatësinë e Buffonit në futboll.

Është një futbollist i vecantë. Prej 20 vitesh konsiderohet portieri më i mirë në botë. Të etiketohesh më i miri i Championsit në moshën 39-vjecare, është dicka e pazakontë. Për mendimin tim, sekreti qëndron në faktin se ai i përjeton gjërat sikur të ishte një djalë i ri.

 

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Kategoria Superiore

Pas dy vitesh në Turqi mes Superligës dhe Ligës së Parë ku u aktivizua me Menemenspor dhe Boluspor, Gentian Selmani rikthehet në Abissnet Superiore....