Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Allegrit i shtohen telashet para derbit të Italisë, anësori amerikan nuk ia del

Allegrtit

Lajm i keq për Juventusin përpara ndeshjes së të dielës kundër Interit, në “Allianz Stadium”. Sipas asaj që raportohet nga Sky Sport, anësori amerikan, Timothy Weah, ka pësuar një dëmtim në kofshën e djathtë dhe për këtë arsye nuk do të jetë i disponueshëm për derbin e Italisë. Sipas informacioneve paraprake, lojtari do të jetë në infermieri deri në fillim të dhjetorit. Rikthimi i tij në dispozicion të Allegrit mund të ndodhë pas rreth njëzet ditësh.

Lexoni edhe:

Amerikani kreu testet në mëngjes të cilat konfirmuan dëmtimin. Një problem shtesë për Massimiliano Allegrin, i cili shpresonte ta rikuperonte lojtarin në një kohë mjaft të shkurtër.

Teksa pret të vlerësojë gjendjen e lojtarëve të tjerë të dëmtuar, trajneri i Juventusit nuk do ta ketë të lehtë përgatitjen e ndeshjes e titullit, të dielën në mbrëmje, në orën 20:45.

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...