Premier League

Allison në histori, shënon “in extremis” dhe mban në garë Liverpoolin për vendin e katërt

Fitore e pabesueshme e Liverpoolit 1-2 më fushën e West Bromwich. Portieri brazilian, Alisson Beker realizoi golin e jetës sapo nisi minuta e 96-të, përtej shtesës së akorduar nga gjyqtari (vetëm 5 minuta), në momentin e ekzekutimit të goditjes së këndit nga Alexander-Arnold, duke i siguruar pikët e arta “The Reds” për objektivin Champions. Diçka e padëgjuar më parë në klubit legjendar aglez, pasi në historinë e tij 126-vjeçare asnjë portier nuk ka mundur të gjejë rrugën e rrjetës. Dhe nuk ishte një gol dosido.

Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp u gjend në vështirësi që në fillim të sfidës, pasi vendësit shënuan të parët me Hal Robson-Kanu në minutën e 15-të, pas pasimit të marrë nga Pereira. Kundërpërgjigjja e Liverpoolit erdhi në minutën e 33-të me Mohamed Salah, që në këtë rast bashkëpunoi me Sadio Manenë, 1-1.

Miqtë dominuan gjatë pjesës së dytë, krijuan raste të shumta shënimi, por as Firminho, as Alexander-Arnold, as Alcantara dhe as Wijnaldum nuk arritën ta thyenin portierin Johnstone. Por “gardiani” i West Brom nuk i kishte bërë llogaritë me homologun e tij të Liverpoolit, që, në goditjen e këndit të fituar në sekondat e fundit të minutës së pestë shtesë, la portën për të bërë një nga ato mrekulli që shkruajnë historinë.

Tashmë Liverpooli shkon në kuotën e 63 pikëve dhe nuk varet nga rezultatet që do të arrijnë Chelsea dhe Leicester City në dy takimet e fundit për të siguruan pjesëmarrjen në Champions.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency