Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

Alonso shuan zërat e merkatos, merr vendimin për të ardhmen

Alonso shuan zërat e merkatos, merr vendimin për të ardhmen
Alonso shuan zërat e merkatos, merr vendimin për të ardhmen

Fernando Alonso u ka dhënë fund zërave të merkatos, që e shihnin atë në skuadra si Red Bull apo Mercedes sezonin e ardhshëm. Piloti 42-vjeçar spanjoll ka vendosur të firmosë rinovimin e kontratës me skuadrën britanike të Aston Martin.

Kontrata e re është njoftuar zyrtarisht nga britanikët, që bëjnë me dije se Alonso do të vijojë të qëndrojë të paktën edhe dy sezonet e ardhshme, teksa theksohet se palët janë shumë të kënaqura me bashkëpunimin me njëra-tjetrën.

Lexo edhe:

“Garantimi i të ardhmes së një piloti si Fernando Alonso me Aston Martin është një lajm fantastik. Kemi ndërtuar një raport shumë të fortë pune në 18 muajt e fundit dhe ndajmë të njëjtën vendosmëri në mënyrën si e shohim suksesin e këtij projekti”, u shpreh drejtuesi i skuadrës Aston Martin, Mike Krack.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Në konferencën e zakonshme për shtypin, Sylvinho, trajneri i kombëtares shqiptare, analizoi rrugëtimin e kuqezinjve në grupin B të Euro 2024. “Po, jam krenar...

Kombëtare

Shkurtimisht foli Sylvinho pas eliminimit të Shqipërisë nga Euro 2024. Trajneri brazilian i Kombëtares vlerësoi paraqitjet e skuadrës kuqezi në duelet ndaj Italisë, Kroacisë...