Merkato

Altin Lala: Jemi në bisedime me disa skuadra për Rashicën

Skuadra Werder Bremenit është në një pozitë të vështirë në Bundesligë dhe në rast rënieje nga kategoria do të jetë e detyruar të shesë “yjet” e saj, për të mbijetuar ekonomikisht. Ndoshta lojtari më i shtrenjtë te Bremeni është Milot Rashica, menaxheri i të cilit, Altin Lala, konfirmoi bisedimet me disa skuadra. “Ylli” i Kosovës nga vlerësohet nga “transfermarkt.de” 35 milionë euro.

“Ka palë të interesuara dhe ka pasur edhe diskutime,” – theksoi Lala, i cili ka qenë pjesë e Hannover 96 si futbollist profesionist për shumë (e përfundoi karrierën e tij në vitin 2012 në ekipin e dytë të FC Bayern Munich). – “Duhet të jemi të përgatitur për të gjithë skenarët”.

Një transferim i Rashicës, kontrata e të cilit në Bremen zgjat deri në vitin 2022, mund të sjellë shumë para për skuadrën veriore. Sidoqoftë, Lala nuk i zbuloi emrat e skuadrave që duan Rashicën.

Eksperti i Sky, Dietmar Hamann, kohët e fundit i rekomandoi Bayernit të blinte të Rashicën në vend të “yllit” të Manchester City, Leroy Sané: “Nëse do të donit të merrnit një lojtar, mund të shikoni te Bremeni. Rashica sigurisht që do të ishte një opsion më i lirë (se Sane)”, – tha Hamann.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency