Kupa e Shqiperise

Alves: Fituam një ndeshje të vështirë, goli më kish munguar

Braziliani Danilo Alves shënoi golin që vendosi takimin në Korçë, mes Skënderbeut dhe Flamurtarit, ndërsa u shpall edhe lojtari më i mirë i ndeshjes. Sulmuesi vlerësoi paraqitjen e skuadrës së tij, duke evidentuar edhe forcën e kundërshtarit.

Keni shënuar golin e fitores. Sa ju lumturon ky fakt?
Alves: Skuadra ka luajtur shumë mirë, Skënderbeu është një skuadër e fortë. Sot luajtëm mirë, por duhet të jemi të përgatitur edhe për ndeshjen e kthimit. Sot e patëm të vështirë, por sot u rikthyem në lojë dhe rezultate.

Flamurtari apo Skënderbeu, kush është më pranë finales?
Alves: Do luajmë edhe ndeshjen e kthimit, e më pas do shohim edhe finalistin tjetër, Kukësin apo Laçin.

Duket sikur skuadra ka kaluar një ngërç psikologjik…
Alves: Të gjithë lojtarët po punojmë fort, nuk di ta shpjegoj. Kemi dhënë më të mirën. Sot ishim me fat, nuk dua ta lartësoj shumë këtë fitore. Do mundohemi edhe në ndeshjen e kthimit, pasi asgjë nuk është mbyllur.

Si e sheh Flamurtarin në këtë sprint final të kampionatit?
Alves: Sot donim këtë fitore, e morëm, dhe na dha besim për të fituar çdo takim tashmë e në vazhdim.

Më mirë me Bushiç, apo me Kamara? Si është të ndëshkosh Skënderbeun, që ju kërkoi kaq shumë gjatë verës?
Alves: Për mua janë dy lojtarë shumë të mirë. Bushiç është kapiten, shumë i fortë dhe me eksperiencë. Por, të dy janë shumë të rëndësishëm për skuadrën. Jam i lumtur, pasi është bukur të shënosh për një sulmues. Kisha javë pa shënuar, dhe tashmë vjen ky gol.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency