Kategoria Superiore

Alves shpalos objektivat: Shënoj ndaj Skënderbeut dhe fitoj trofe me Flamurtarin

Danilo Alves është gati për rikthimin në Superiore. Pas golit që shënoi në Kupë braziliani përpara sfidës me Skënderbeun shprehet i kënaqur që zgjodhi sërish kuqezinjtë, aq më tepër që ka parë ndryshime të rëndësishme te kuqezinjtë.

“Jam shumë i kënaqur që jam rikthyer në Vlorë. Ndihem mirë dhe gjithçka po shkon në mënyrë të përsorur. Besoj se ekipi është përmirësuar ndjeshëm dhe ekipi është më i mirë se në të shkuarën dhe kemi një trajner që po i tregon cilësitë e tij”.

Në mesjavë Alves u tregua vendimtar për Flamurtarin duke shënuar ndaj Shkumbinit në ndeshjen e Kupës, por oreksi vjen duke ngrënë dhe braziliani kërkon të përsëritet dhe ndaj një rivali të vjetër si Skënderbeu.

“Fakti që u riktheva me gol është diçka pozitive sepse shënova që në ndeshjen e parë dhe tani ndaj Skënderbeut pres të shënoj sërish”.

Alves flet pa doreza kur shpalos synimin që të fitojë një trofe me Flamurtarin, pasi për të ky është i vetmi objektiv i tiji por dhe i gjithëkujt tjetër në klub.

“Këtë sezon dua të fitoj një trofe me Flamurtarin, por jo vetëm unë por të gjithë nga presidenti, tifozët, lojtarët e gjithashtu dhe stafi. Ky është objektivi ynë dhe për këtë punojmë çdo ditë”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency