Futboll

“Ana e errët e sportit”, Moggi: Kam menduar të vras veten!

“Ana e errët e sportit” quhet një seri dokumentarësh në Netflix, ku së fundi është bërë protagonist me rrëfimin e tij, Luciano Moggi, ish drejtues i Juventusit në kohën e “calciopoli”-t të famshëm, i cili ka rrëfyer edhe tmerrin e atyre ditëve.

Tashmë me 84 vite mbi supe, Moggi, që ka pasur një eksperiencë edhe te partizani si drejtor teknik, ka rrëfyer se gjatë 10 ditëve të para ka menduar shpeshherë vetëvrasjen, pasi e kishte të pamundur të dilte nga shtëpia.

“Më vinte turp të ecja në rrugë dhe në ato momente, mund ta pranoj se kam menduar shpesh edhe vetëvrasjen. Ishte diçka e tmerrshme, pasi dukej sikur ishe në një dhomë dhe po të dilje prej aty, të gjithë do të të qëllonin. Etiketimi si hajdut më ka bërë të ndihem shumë keq”, deklaron Luciano Moggi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency