Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

“Analizë Kuq e Zi”/ Dy ish-lojtarët e Tiranës shkëlqejnë në Poloni, Bajrami i pakalueshëm te Benfica

Ernest Muçi dhe Jurgen Çelhaka ishin titullarë këtë fundjavë me skuadrën e Legia Varshavës teksa dy lojtarët shqiptarë ndihmuan polakët në triumfin 5-1 në ndeshjen e kampionatit përballë Jagiellonia. Sulmuesi shënoi njërin prej golave ndërsa mesfushori ishte i pagabueshëm në “regji” tek skuadra polake.

 

Emisioni Analizë Kuq e Zi, publikoi edhe statistikat e dy ish-lojtarëve të Tiranës teksa bie në sy numri i lartë i pasimeve të saktë të dyshes kuqezi, madje me Muçin që ndihmoi edhe në aspektin difensiv duke rikuperuar katër topa.

Lexo edhe: 

Ndërkohë, një tjetër legjionar që u bë protagonist këtë fundjavë ishte edhe Ardian Bajrami. Mbrojtësi i ri ishte pjesë e triumfit 1-2 të Benfica B ndaj Feirense ndërsa në statistikat e publikuara nga emisioni Analizë Kuq e Zi, bie në sy se Bajrami ka fituar plot 78% të dueleve.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...