Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Italisë

“Analizë KUQ E ZI”/ Gjimshiti “mbreti” i ajrit, statistika super në Kupën e Italisë

Berat Gjimshiti u rikthye të luante titullar pas një kohe të gjatë me Atalantën. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, e nisi nga minuta e parë ndeshjen e Kupës së Italisë ndaj Spezias, sfidë të cilën skuadra e Gasperinit e fitoi 5-2.

29-vjeçari zhvilloi një performancë shumë të mirë. Emisioni “Analizë KUQ E ZI”, që zhvillohet çdo të hënë (18:00) në SportNews nën drejtimin e gazetarit Sokol Xhihani dhe Fation Bardhit, videoanalisti i Kombëtares U19, publikoi statistikat e Gjimshitit.

Mbrojtësi realizoi 88% të aksioneve, pasimet e sakta i pati në masën 87%, ndërkohë që nuk pati rivalë në duelet ajrore. Gjimshiti fitoi 75% të dueleve ndaj kundërshtarëve, teksa rikuperoi edhe gjashtë topa.

Lojtari shqiptar përfitoi pak minuta edhe në takimin e Serie A përballë Juventusin, takim ku Atalanta mori një pikë pas barazimit spektakolar 3-3. Gjimshiti u hodh në fushë nga trajneri Gasperini në minutën e 83’.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...