Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

“ANALIZË KUQ E ZI”, mbrojtësi i Kombëtares shkëlqen në Portugali

Enea Mihaj u transferua në merkaton e verës në Portugali. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, firmosi me Famalicao, ekip me të cilin numëron 27 ndeshje deri tani.

Emisioni “ANALIZË KUQ E ZI”, që transmetohet çdo të hënë në SportNews (18:00) nën drejtimin e gazetarit Sokol Xhihani dhe videoanalistit Fation Bardhi, solli statistikat e Mihajt në ndeshjen e fundit.

Famalicao fitoi 1-3 në Santa Clara, sfidë ku 24-vjeçari shkëlqeu me performancën e tij. Mihaj realizoi aksionet në masën 89% dhe fitoi 84% të dueleve përballë lojtarëve kundërshtarë.

Qendërmbrojtësi realizoi pasime të sakta në masën 91%, ndërkohë që fitoi edhe 75% të dueleve ajrore. Gjatë ndeshjes, ai rikuperoi edhe nëntë topa.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...