Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

“ANALIZË KUQEZI”/ Bajrami dhe Seferi gjetën golin, statistikat e tyre

Nedim Barjami, futbollist i Sassuolos, shënoi në fundjavë në ndeshjen kundër Salerninatës, cila përfundoi në barazim 2-2) golin e dytë sezonal në Serinë A, pa harruar edhe asistin që dha për golin e parë të ndeshjes, të shënuar nga Lauriente.

Një finalizim që vjen thuajse gjashtë muaj pas golit që realizoi në fushën e Interit në fitoren 1-2 të Sassuolos në “San Siro”.

Në emisionin “Analizë Kuqezi” u diskutua për formën dhe statistikat në ndeshjen e fundit e Bajramit, që mbetet që nga lojtarët titullarë të Kombëtares Kuqezi.

Një tjetër lojtar kuqezi, që gjeti rrugën e rrjetës në fundjavë. ishte Taulant Seferi. Ish-sulmuesi i Tiranës, aktualisht pjesë e Bani Yas në Emiratet e Bashkuara Arabe, realizoi në humbjen 3-1 në fushën e Al Wahdas.

Në total, këtë sezon, 27-vjeçari është aktivizuar në 19 ndeshje, 17 në kampionat dhe dy në Kupë (ka shënuar 8 gola në total).

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...