Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Analizë Kuqezi”/ Berisha kaloi një super vit, statistikat e portierit të Kombëtares në 2023-shin

Etrit Berisha ka kaluar një super vit në 2023-shin, ndërsa është treguar vendimtar në të gjitha sfidat.

Në emisionin “Analizë Kuqezi”, të moderatorit Sokol Xhihani u publikuan statistikat e gardianit të kombëtares shqiptare të futbollit.

Lexo edhe: 

Nga statistikat e Berishës, rezulton se ai ka bëtë 3.81 pritje vendimtare për ndeshje, ndërsa eficencën në kuadrat e ka 72%.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Bundesliga

Serie A dhe Bundesliga kanë një mundësi të artë për të dërguar sezonin e ardhshëm në Champions League jo 5, por plot 6 skuadra!...