Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Analizë Kuqezi/ Festoi titullin kampion, statistikat mbresëlënëse të Krymit me Shakhtyor Soligorsk

Ardit Krymi u transferua në verë te skuadra e Shakhtyor Soligorsk, megjithatë këtë javë ekipi i mesfushorit shqiptar festoi titullin kampion në elitën e futbollit në Bjellorusi, Vysshaya Liga.

Emisioni “Analizë Kuqezi” në SuperSport, publikoi shifrat pozitive të Krymit me skuadrën e Shakhtyor Soligorsk.

Nga statistikat e nxjerra deri nëkëto momente ishi i Vllaznisë numëron 506 minuta lojë me ekipin e ri. Mesfushori ka dhënë 90% të pasimeve të sakta si dhe ia ka dalë të fitojë 64% të dueleve.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...