Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Analizë Kuqezi/ Fitoi 100% të dueleve ajrore, statistikat mbresëlënëse të Lenjanit

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Ermir Lenjani është duke kaluar formë shumë të mirë më Umraniyespor-in.

Emisioni “Analizë Kuqezi” në SuperSport, publikoi shifrat pozitive të 33-vjeçarit, i cili ka realizuar 84% të aksioneve.

Lenjani ka dhënë një asist si dhe është treguar i saktë në 86% të pasimeve.

Sa i përket dueleve të fituara, mesfushori ia ka dalë të triumfojë në 90% të tyre, si dhe 100% të dueleve ajrore.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...