Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

“Analizë Kuqezi”/ Goli i parë me Besiktas, super statistikat e Muçit në sfidën ndaj Istanbulspor

VIDEO/ Muçi “yll” në Turqi, shënon golin e dytë me Besiktas
VIDEO/ Muçi “yll” në Turqi, shënon golin e dytë me Besiktas

Sulmuesi i kombëtares shqiptare të futbollit, Ernest Muçi është përshtatur më së miri me skuadrën e Besiktas dhe këtë gjë e vërtetojnë edhe statistikat e tij në ndeshjen e fundit kundër Istanbulspor, të cilën skuadra e tij e fitoi me rezultatin 0-2.

Në emisionin “Analizë Kuqezi”, të moderatorit Sokol Xhihani u publikuan statistikat e Muçit në takimin e të dielës, me shqiptarin që shënoi golin e parë me skuadrën e Besiktas si dhe u shpall lojtari i ndeshjes.

Lexo edhe:

Muçi ishte autor i njërit prej golave në këtë fitore, dha 85% të pasimeve të sakta si dhe dha dy pasime kyçe.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...