Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Analizë Kuqezi/ Ismajli, lojtari më në formë i Kombëtares në miqësoren me Italinë

Adrian Ismajli ishte lojtari më në formë i Kombëtares në miqësoren ndaj Italisë, që u mbyll me rezultatin 1-3, ndërsa mbrojtësi i Empolit ishte autori i golit të vetëm të Shqipërisë.

Emisioni “Analizë Kuqezi” në SuperSport, publikoi shifrat pozitive Ismajlit që realizoi 85% të aksioneve.

Ai po ashtu dha 90% të pasimeve të sakta si dhe fitoi plot 57% të dueleve.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...