Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

“Analizë Kuqezi”/ Kumbulla, mbrojtësi që bindi në duelet ajrore në Poloni-Shqipëri

Marash Kumbulla tregoi një formë shumë të mirë në ndeshjen Poloni-Shqipëri, të vlefshme për kualifikueset e EURO 2024.

Emisioni “Analizë Kuqezi”i drejtuar nga gazetari Sokol Xhihani ka nxjerrë statistikat e mbrojtësit 23-vjeçar të Romës.

Lexo edhe:

Kumbulla realizoi 81% të aksioneve, dha 78% të pasimeve të sakta si edhe rekuperoi 5 topa.

Sa i përket dueleve, mbrojtësi fitoi 76% të dueleve dhe 67% të dueleve ajrore.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...