Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

“Analizë Kuqezi”/ Ndeshje për t’u mbajtur mend, super statistikat e Kumbullës ndaj Fiorentinës

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla ishte një nga lojtarët më në formë të Romës në ndeshjen e së dielës kundër Fiorentinës, të cilën skuadra e Jose Mourinhos e fitoi me rezultatin 2-0.

Emisionin “Analizë Kuqezi” në SuperSport ka pubikuar statistikat e Kumbullës në këtë takim.

Mbrojtësi ka dhënë 93% të pasimeve të sakta, ka fituar 73% të dueleve si dhe ka rekuperuar 7 topa.

Ndërkohë nuk mbyllet vetëm këtu pasi shqiptari krijoi edhe rast për të shënuar, duke i vënë në vështirësi kundërshtarët.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...